GOLD MATCH 2014, WKF 22nd BREMEN SUPER BOUT -NO CUT EDITION-

¥6,000

SKU: DCMP-7014 Category:

Description

All-region(*NTSC Only)
Color: 167 min.

*English only

December 5-9 2014, GERMANY(BREMEN)

Exciting close match!
Moment when match is decided!
Competing of strongest techniques!
This is the world Karate!!
25 strongest matches that the JKFan editorial department chose on the spot are large-mentioned in this.

Contents
  • Female Kumite -50 Kg
    Round 2
    HUAMANI MERLY (PER) vs ENDO CHINATSU (JPN)
    Round 4
    PLANK BETTINA (AUT) vs OZCELIK SERAP (TUR)
  • Male Kumite -60 Kg
    Round 5
    PLAKHUTIN EVGENY (RUS) vs BROSE DOUGLAS (BRA)
    Round 5
    BERENS GEOFFREY (NED) vs MAHDI_ZADEH AMIR (IRI)
  • Female Kumite -55 Kg
    Round 2
    YAKAN TUBA (TUR) vs ATTIA YASSMIN (EGY)
    Round 2
    FERRER_GARCIA CRISTINA (ESP) vs KOVACEVIC JELENA (CRO)
  • Male Kumite -67 Kg
    Round 3
    SHINOHARA HIROTO (JPN) vs ROLLE WILLIAM (FRA)
  • Female Kata
    Round 4
    AFSANEH MAHSA (IRI)/Kanku Dai vs SCORDO SANDY (FRA)/Kanku Sho
  • Male Kata
    Round 2
    BUSATO MATTIA (ITA)/Gankaku vs DIAZ ANTONIO (VEN)/Chatanyara Kushanku
    Round 4
    PARK HEEJUN (KOR)/Anan vs LIM CHEE_WEI (MAS)/Chatanyara Kushanku
    Round 3
    KIYUNA RYO (JPN)/Paiku
  • Male Kumite -75 Kg
    Round 4
    DE_SOUZA_MENEZES MILTON (BRA) vs HORUNA STANISLAV (UKR)
    Round 4
    TANI RYUICHI (JPN) vs AL_RASHIDI SAAD (KUW)
  • Female Kumite 68+ Kg
    Round 2
    NORTAN VANESCA_TANIA (NED) vs AIT_IBRAHIM NADEGE (FRA)
    Round 3
    HOCAOGLU MELTEM (TUR) vs ABOUEL_YAZED SHYMAA (EGY)
  • Male Team Kata
    Round 2
    TURKEY (CALISKAN, DUMAN, SOFUOGLU)/Kanku Sho vs JAPAN (SOMA, SUGINO, ARIMOTO)/Kanku Sho
    Semifinal 1
    EGYPT (AHMED, SAYED, SHAWKY)/Gojushiho Sho vs TURKEY (CALISKAN, DUMAN, SOFUOGLU)/Kanku Sho
  • Female Team Kata
    Round 2
    VIETNAM (DO, DO, NGUYEN)/Suparinpei vs FRANCE (BOULANGER, BUI, BUI)/Gojushiho Sho
  • Male Kumite -84 Kg
    Round 3
    BOLAT MEHMET (GER) vs ARAGA RYUTARO (JPN)
    Round 5
    ALIEV ALEXANDER (RUS) vs GUNDUZ GOKHAN (TUR)
  • Male Kumite 84+ Kg
    Round 2
    PAABO TANEL (EST) vs ERKAN ENES (TUR)
    Round 2
    HORNE JONATHAN (GER) vs SABOTIC ELMIN (LUX)
  • Female Team Kumite
    Semifinal 2
    JAPAN vs FRANCE
  • Male Team Kumite
    Round 3
    AZERBAIJAN vs TURKEY
    Repechage
    JAPAN vs SERBIA