THE 11th ASIAN JUNIOR & CADET KARATEDO CHAMPIONSHIPS

¥5,556

SKU: DCMP-761 Category:

Description

All-region(*NTSC Only)
Color: 203min.

*Japanese Only

July 21-24, 2011 / Quan Zhou, CHINA

Contents
  • CADET FEMALE KUMITE -47KG
    3rd Place Match 2
    Tong Qi Ping Jacqueine (HKG) VS Chizari Feaezeh (IRI)
    Final
    Kao Hsiang-Lin (TPE) VS M.Miyahara (JPN)
  • CADET FEMALE KUMITE -54KG
    Final
    Abughazaleh Reham (JOR) VS A.Ochi(JPN)
  • CADET FEMALE KUMITE +54KG
    Semi Final 2
    Kama Minami (JPN) VS Tsai Wan-Hsuan (TPE)
    Final
    Jonlobol Miss .Budsakran VS M.Kama (JPN)
  • CADET MALE KUMITE -52KG
    Final
    Pakamasivam Tarshyent (MAS) VS Yuldashev Daniyar (KAZ)
  • CADET MALE KUMITE -57KG
    Final
    Sun Chun-Yu (TPE) VS S.Saito (JPN)
  • CADET MALE KUMITE -63KG
    Semi Final 2
    Najafi Ali (IRI) VS J.Tomita (JPN)
    3rd Place Match 2
    Chien Yu-Ting (TPE) VS J.Tomita (JPN)
    Final
    Shatayev Zhomart (KAZ) VS Najafi Ali (IRI)
  • CADET MALE KUMITE -70KG
    Final
    H.Shinohara (JPN) VS Parviz Masoud (IRI)
  • CADET MALE KUMITE +70KG
    Semi Final 2
    D.Tamashiro (JPN) VS Qasim Yojo Muhammad (INA)
    Final
    Huang Chen-Wei (TPE) VS D.Tamashiro (JPN)
  • CADET FEMALE KATA
    Semi Final 2
    Y.Shoji (JPN) VS Myngbayeva Aigerim (KAZ)
    Final
    Nasiripey Maedeh (IRI) VS Y.Shoji (JPN)
  • CADET MALE KATA
    Semi Final 2
    T.Kozaki (JPN) VS Husain Mohammad (KUW)
    3rd Place Match 1
    Chow Cham Ho (HKG) VS Kim Young Jin (KOR)
    3rd Place Match 2
    Sun Chun-Yu (TPE) VS Husain Mohammad (KUW)
    Final
    Al Abbar Khalifa (UAE) VS T.Kozaki (JPN)
  • JUNIOR FEMALE KUMITE -48KG
    3rd Place Match 2
    R.Morikawa (JPN) VS Shum Pak Wai Prudence (HKG)
    Final
    Ma Zhining (CHN) VS Vafaeinoujehdeh Parisa (IRI)
  • JUNIOR FEMALE KUMITE -53KG
    Semi Final 1
    S.Yamada (JPN) VS Ku Tsui-Ping (TPE)
    Final
    S.Yamada (JPN) VS Du Sihui (CHN)
  • JUNIOR FEMALE KUMITE -59KG
    Semi Final 2
    Esmaeili Mahtab (IRI) VS Ganieva Dilnoza (KAZ)
    Final
    Chen Jiaping (CHN) VS Esmaeili Mahtab (IRI)
  • JUNIOR FEMALE KUMITE +59KG
    Final
    Aghaei Mohadeseh (IRI) VS M.Ishiguro (JPN)
  • JUNIOR MALE KUMITE -55KG
    Final
    Shayegan Mohammad (IRI) VS Selvam Prem Kumar (MAS)
  • JUNIOR MALE KUMITE -61KG
    Semi Final 2
    M.Onoda (JPN) VS Akbary Hamed (IRI)
    3rd Place Match 2
    Muratov Assylbek (KAZ) VS M.Onoda (JPN)
    Final
    Saravanan R.Wugindra (MAS) VS Akbary Hamed (IRI)
  • JUNIOR MALE KUMITE -68KG
    Semi Final 2
    Hayati Laleh Sajad (IRI) VS M.Funabashi (JPN)
    3rd Place Match 2
    Cha Bong Jun (KOR) VS M.Funabashi (JPN)
    Final
    Albather Hamad(KUW) VS Hayati Laleh Sajad (IRI)
  • JUNIOR MALE KUMITE -76KG
    3rd Place Match 2
    K.Nishimura (JPN) VS Dos Santos Ferreira Filipe A.Ferreira (MAC)
    Final
    Idris Alibek (KAZ) VS Mojdehi Emad (IRI)
  • JUNIOR MALE KUMITE +76KG
    Semi Final 1
    H.Imao (JPN) VS Feng Yu-Hen (TPE)
    Semi Final 2
    Aboulameer Hussein (IRQ) VS Balalaei S. Shahin (IRI)
    Final
    H.Imao (JPN) VS Balalaei S. Shahin (IRI)
  • JUNIOR FEMALE KATA
    Semi Final 2
    Do Ha Mi (VIE) VS K.Furukawa (JPN)
    Final
    K.Furukawa (JPN) VS Rahmani Zakieh (IRI)
  • JUNIOR MALE KATA
    Semi Final 2
    K.Horiba (JPN) VS Andi Dasril Dwi D (INA)
    Final
    K.Horiba (JPN) VS Tang Wei-Jie (TPE)
  • JUNIOR FEMALE TEAM KATA
    Final
    Iran VS Malaysia
  • JUNIOR MALE TEAM KATA
    Final
    China VS Kuwait