THE 12th ASIAN JUNIOR & CADET KARATEDO CHAMPIONSHIPS

¥6,000

SKU: DCMP-763 Category:

Description

All-region(*NTSC Only)
Color: 197min.

*Japanese Only

14-17 JULY 2012 / TASHKENT, UZBEKISTAN

Contents
  • CADET FEMALE KATA
    Semi Final 1
    Hsu Wei-Ning (TPE)/ANAN vs Shimizu Natsuki (JPN)/KURURUNFA
    Semi Final 2
    Arezoo Nematipoor (IRI)/SEISAN vs Sprinivasam Priyanka (IND)/CHATANYARA KUSHANKU
    Final
    Shimizu Natsuki (JPN)/SUPER RINPEI vs Arezoo Nematipoor (IRI)/KURURUNFA
  • CADET MALE KATA
    Semi Final 1
    Mehdi Emamy (IRI)/CHATANYARA KUSHANKU vs Oh Theng_Wei (MAS)/CHATANYARA KUSHANKU
    Semi Final 2
    Horiba Yuhei (JPN)/KURURUNFA vs Soegianto Stanley (INA)/UNSU
    Final
    Mehdi Emamy (IRI)/ANAN vs Horiba Yuhei (JPN)/SUPER RINPEI
  • CADET FEMALE KUMITE -47KG
    Semi Final 1
    Somayyeh Takmar (IRI) vs Zhandbyrbay Moldir (KAZ)
    Semi Final 2
    Sao Ruika (JPN) vs Taalabek_kyzy Vanessa (KGZ)
    Final
    Somayyeh Takmar (IRI) vs Sao Ruika (JPN)
  • CADET FEMALE KUMITE -54KG
    Semi Final 1
    Hsu Wei-Ning (TPE) vs Iwase Nao(JPN)
    Semi Final 2
    Chen Shangjie (CHN) vs Yusupova Dilnoza (UZB)
    Final
    Iwase Nao (JAPAN) vs Yusupova Dilnoza (UZB)
  • CADET FEMALE KUMITE +54KG
    Semi Final 1
    Kusakabe Moemi (JPN) vs Melika Ahadi (IRI)
    Semi Final 2
    Jaber Huda (JOR) vs Ortikova Shakhzoda (UZB)
    Final
    Kusakabe Moemi (JPN) vs Ortikova Shakhzoda (UZB)
  • CADET MALE KUMITE -52KG
    Semi Final 1
    Utegenov Assyilbek (KGZ) vs Saymatov Sadriddin (UZB)
    Semi Final 2
    Fukumoto Takaki (JPN) vs Alireza Shirsefat (IRI)
    Final
    Saymatov Sadriddin (UZB) vs Fukumoto Takaki (JPN)
  • CADET MALE KUMITE -57KG
    Semi Final 1
    Zhang Shule (CHN) vs Ramin Gharagozloo (IRI)
    Semi Final 2
    Ikezawa Genta (JPN) vs Shweiki Nabil (JOR)
    Final
    Zhang Shule (CHN) vs Ikezawa Genta (JPN)
  • CADET MALE KUMITE -63KG
    Semi Final 1
    Alireza Ghazi (IRI) vs Saengmas Songkran (THA)
    Semi Final 2
    Hamedi Tareg_Ali (KSA) vs Ramadhan_Saputra Febi (INA)
    Final
    Alireza Ghazi (IRI) vs Ramadhan_Saputra Febi (INA)
  • CADET MALE KUMITE -70KG
    Semi Final 1
    Shadykanov Aibol (KGZ) vs Kaewtakhop Kraiwit (THA)
    Final
    Kaewtakhop Kraiwit (THA) vs Bagdassaryan Mark (KAZ)
  • CADET MALE KUMITE +70KG
    Semi Final 1
    Ukmatov Dimash (KAZ) vs Ali Behboud (IRI)
    Semi Final 2
    Renaldy_Pratama Sutantio (INA) vs Sayfutdinov Jamshid (UZB)
    Final
    Ali Behboud (IRI) vs Sayfutdinov Jamshid (UZB)
  • DISC 2

  • JUNIOR FEMALE KATA
    Semi Final 1
    Parisa Rahmani (IRI)/UNSU vs Khaw Yee_Voon (MAS)/NIPAIPO
    Semi Final 2
    Furukawa Karen (JPN)/ANAN vs Nguyen_Thi_Ha Giang (VIE)/PAIKU
    Final
    Parisa Rahmani (IRI)/KANKU SHO vs Furukawa Karen (JPN)/SUPER RINPEI
  • JUNIOR MALE KATA
    Semi Final 1
    Chio Chan_Man (MAC)/SUPER RINPEI vs Amir Alizanjani (IRI)/CHATANYARA KUSHANKU
    Semi Final 2
    Kubo Hiroki (JPN)/KURURUNFA vs TAm Nigvi (HKG)/KOSOKUN SHO
    Final
    Amir Alizanjani (IRI)/ANAN vs Kubo Hiroki (JPN)/SUPER RINPEI
  • JUNIOR FEMALE TEAM KATA
    Final
    VIETNAM/PAIKU vs IRAN/UNSU
  • JUNIOR MALE TEAM KATA
    Final
    IRAN/UNSU vs SAUDI ARABIA /ENPI
  • JUNIOR FEMALE KUMITE -48KG
    Semi Final 1
    Miyahara Miho (JPN) vs Hari_Sankar Priyashankari (MAS)
    Semi Final 2
    Kurbonova Zuhrahon (UZB) vs Parmar Nandni (INA)
    Final
    Miyahara Miho (JPN) vs Kurbonova Zuhrahon (UZB)
  • JUNIOR FEMALE KUMITE -53KG
    Semi Final 1
    Aprilia Vina (INA) vs Khandalova Farangiz (UZB)
    Semi Final 2
    Yanagisawa Kazuki (JPN) vs Ismatulozoda Yulduz (TJK)
    Final
    Khandalova Farangiz (UZB) vs Yanagisawa Kazuki (JPN)
  • JUNIOR FEMALE KUMITE -59KG
    Semi Final 1
    Behnoosh Najafighaghelestani (IRI) vs Oleshko Anastassiya (KAZ)
    Semi Final 2
    T ursunova (UZB) vs Pramoolcheko Beecharinun (THA)
    Final
    Oleshko Anastassiya (KAZ) vs T ursunova (UZB)
  • JUNIOR FEMALE KUMITE +59KG
    Semi Final 1
    Moldir Dusembay (KAZ) vs Khasvini Shanmuganathan (MAS)
    Semi Final 2
    Kawamura Natsumi (JPN) vs Abusalah Nour (JOR)
    Final
    Khasvini Shanmuganathan (MAS) vs Kawamura Natsumi (JPN)
  • JUNIOR MALE KUMITE -55KG
    Semi Final 1
    Mohammad Amin_Taghipour (IRI) vs Nizambaev Ahrorbek (UZB)
    Semi Final 2
    Almasatfa Abdelrahman (JOR) vs Paramasivan Tarshyent (MAS)
    Final
    Nizambaev Ahrorbek (UZB) vs Almasatfa Abdelrahman (JOR)
  • JUNIOR MALE KUMITE -61KG
    Semi Final 1
    Arash Younesi (IRI) vs Noori Ghullam_Hussian (AFG)
    Final
    Brnawy Bassam_Bakr (KSA) vs Arash Younesi (IRI)
  • JUNIOR MALE KUMITE -68KG
    Semi Final 1
    Alasousi Mohammad (KUW) vs Ho Quang_Vu (VIE)
    Semi Final 2
    Zhomart Zhomart (KGZ) vs Alotaibi Bader_Mana (KSA)
    Final
    Ho Quang_Vu (VIE) vs Alotaibi Bader_Mana (KSA)
  • JUNIOR MALE KUMITE -76KG
    Semi Final 1
    Saeid Abbasi_Marzdashti (IRI) vs Ikromov Sheroz (TJK)
    Semi Final 2
    Zokhidov Gofurjon (UZB) vs Nishimura Ken (JPN)
    Final
    Ikromov Sheroz (TJK) vs Nishimura Ken (JPN)
  • JUNIOR MALE KUMITE +76KG
    Semi Final 1 Lee Cho-Han (TPE) vs Kossenko German (KAZ)