7th WORLD JUNIOR & CADET KARATE CHAMPIONSHIPS, 2nd UNDER-21 YEAR WORLD CUP Vol.2

¥5,556

SKU: DCMP-5205 Category:

Description

All-region(*NTSC Only)
Color: 210min.

13-16 October 2011/Melaka-MALAYSIA

Contents
  • Day3(15th October)
  • Cadet Kata Male
    Semi final 1 K.HICKS (USA) VS P.TRESEGNIE (BEL)
    Semi final 2 L.AGUILAR RODRIGUEZ (COL) VS T.KOZAKI (JPN)
    3rd place match 1 A.AHBAB (ALG) VS P.TRESEGNIE (BEL)
    3rd place match 2 E.ALBAKIAN (VEN) VS L.AGUILAR RODRIGUEZ (COL)
    Final K.HICKS (USA) VS T.KOZAKI (JPN)
  • Cadet Kata Female
    Semi final 1 M.HRISTOVA (BUL) VS T.D ONOFRIO (ITA)
    Semi final 2 N.SHIMIZU (JPN) VS I.LAU (HKG)
    3rd place match 1 S.GRAF (GER) VS M.HRISTOVA (BUL)
    3rd place match 2 J.NGUYEN (USA) VS I.LAU (HKG)
    Final T.D ONOFRIO (ITA) VS N.SHIMIZU (JPN)
  • Junior Kumite Female -59 kg
    Semi final 2 S.RODRIGUES (BRA) VS A.AGIER (FRA)
    3rd place match 1 H.JUMAA (UAE) VS E.QUIRICI (SUI)
    3rd place match 2 S.TOKAI (JPN) VS S.RODRIGUES (BRA)
    Final G.LOTFY (EGY) VS A.AGIER (FRA)
  • Junior Kumite Female 59+ kg
    Semi final 1 C.ZUANON (ITA) VS Z.SCHWARTZOVA (SVK)
    Semi final 2 A.DUVAL (FRA) VS L.VOGELZANG (NED)
    3rd place match 1 N.CICEK (TUR) VS Z.SCHWARTZOVA (SVK)
    3rd place match 2 F.BECHARD (CAN) VS L.VOGELZANG (NED)
    Final C.ZUANON (ITA) VS A.DUVAL (FRA)
  • Junior Kumite Male 76+ kg
    Semi final 2 C.CARRUBBA (ITA) vs D.VENKATESAN (MAS)
    3rd place match 1 H.IMAO (JPN) VS A.SESTAKOV (SRB)
    3rd place match 2 J.DURIEU (FRA) VS D.VENKATESAN (MAS)
    Final O.ELWAHIBY (EGY) VS C.CARRUBBA (ITA)
  • Cadet Kumite Male -52 kg
    Semi final 1 C.HOLMES (ENG) VS A.FAROUK (EGY)
    Semi final 2 T.MACAR (TUR) VS A.ALINEZHADKAFSHGARI (IRI)
    3rd place match 1 S.DACOSTA (FRA) VS C.HOLMES (ENG)
    3rd place match 2 A.DIMITROV (BUL) VS A.ALINEZHADKAFSHGARI (IRI)
    Final A.FAROUK (EGY) VS T.MACAR (TUR)
  • Cadet Kumite Male -57 kg
    Semi final 1 O.FLORES ORTIZ (MEX) VS F.SHAFIEI CHAPAKI (IRI)
    Semi final 2 K.ABOU ETTA (EGY) VS M.YORDANOV (BUL)
    3rd place match 1 A.HORN (SCO) VS F.SHAFIEI CHAPAKI (IRI)
    3rd place match 2 D.AMIRALI (KAZ) VS M.YORDANOV (BUL)
    Final O.FLORES ORTIZ (MEX) VS K.ABOU ETTA (EGY)
  • Cadet Kumite Female -47 kg
    Semi final 1 K.JOHNSTONE (SCO) VS A.SHAABAN (EGY)
    Semi final 2 A.CHOVANCOVA (SVK) VS U.TOKCAN (TUR)
    3rd place match 1 M.MIYAHARA (JPN) VS A.SHAABAN (EGY)
    Final K.JOHNSTONE (SCO) VS U.TOKCAN (TUR)
  • Cadet Kumite Female -54 kg
    Semi final 1 V.PILLAROVA (SVK) VS K.SCHWEIER (GER)
    Semi final 2 S.AMENGLE (FRA) VS T.MARIC (BIH)
    3rd place match 1 A.STJEPANDIC (CRO) VS K.SCHWEIER (GER)
    3rd place match 2 A.OCHI (JPN) VS S.AMENGLE (FRA)
    Final V.PILLAROVA (SVK) VS T.MARIC (BIH)
  • Day4(16th October)
  • Cadet Kumite Male -63 kg
    Semi final 2 A.NAJAFI (IRI) VS A.GUZENKO (UKR)
    3rd place match 1 G.NAVARRO (ARG) VS I.MARTINAC (CRO)
    3rd place match 2 F.BEHRENDT (GER) VS A.NAJAFI (IRI)
    Final A.GUERNI (ALG) VS A.GUZENKO (UKR)
  • Cadet Kumite Male -70 kg
    Semi final 1 K.KORTE (DEN) VS M.EL KOTBY (EGY)
    Semi final 2 R.BENCHIKH (ALG) VS A.YAMANOGLU (TUR)
    3rd place match 1 K.MADANI (USA) VS K.KORTE (DEN)
    3rd place match 2 M.NAJAR (TUN) VS A.YAMANOGLU (TUR)
    Final M.EL KOTBY (EGY) VS R.BENCHIKH (ALG)